Середа, 08.12.2021
Професійно-технічне училище №74       
НАВІГАЦІЯ
Статистика

← Наша бібліотека


    Бібліотека долучилась до проведення заходів Дня  пам’яті голодоморів та політичних репресій в Україні. Підготовлено книжкову інсталяцію  «І пам`яті свіча не згасне». Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі  роки, ми у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Здобувачам освіти рекомендовано  перегляд художнього фільму «Голод-33» за мотивами роману В.Барки «Жовтий князь»  https://www.youtube.com/watch?v=cgXQCJ0XoDk, це перший художній фільм, який розкриває злочин проти народу України - штучний голод 1932-1933 р. 
    Пам’ять жертв тих страшних подій молодь вшанувала  долучившись до акції  «Запали свічку», запаливши свічки  на вікнах  вдома.


День Гідності та Свободи- свято в Україні, що відзначається  щороку 21 листопада на честь початку цього дня  двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та революції Гідності (2013 року). Рекомендую перегляд відео «Майдан: усна історія» 

Проект УІНП. Майдан: усна історія. Maidan: Oral History


Ми маємо з повагою та обережністю ставитися до  гідності кожної людини. На прикладах історії ми керуємося почуттями власної гідності в повсякденних діях.
Рекомендую вам переглянути відео «Сергій Нігоян  читає Шевченка». 

Грудень 2013, Майдан, Сергій Нігоян читає Шевченка


     В період дистанційного навчання книга і комп’ютер є найавторитетнішими джерелами інформації. Бібліотека  училища завжди для послуг користувачів, адже  знаходимо в бібліотеці та в Інтеренет - просторах потрібну для навчання та читання інформацію, як за програмою, так і поза програмою. 
    З 08.11.21р. по 12.11.2021р. в закладі пройшов тиждень української писемності та мови. З викладачем української мови та літератури Бараннік О.В.  для здобувачів освіти підготовлено онлайн - інформацію про  життєвий та творчий шлях П.Яцика, онлайн- віртуальні екскурсії по Україні. Вся інформація розміщена  у групах  здобувачів освіти.
   До  тематичного тижня Толерантності, який проходив з 15.11.21 р. по 19.11.2021 р.  бібліотека запропонувала  для здобувачів освіти онлайн - книжкову інсталяцію «Толерантність - запорука люд
яності» та добірку книг для виховання толерантності. 
Добірка книг  для виховання толерантності.
Книги, які надихають творити добро, бути людяними і чуйними.
  Ми живемо в жорстокому  світі, й, можливо, нам дійсно не вистачає людяності. Саме тоді доводиться звертатися до книг, адже література – ідеальний вчитель. Правильно написана книга не тільки містить важливі знання, але й доносить їх до читача, закарбовуючи в пам’яті найважливіші тези. Можна прожити життя та вчитися на власних помилках, а можна прочитати книгу й уникнути сумного досвіду. Крім того, якісна література пробудить настільки сильні почуття, що ви захочете змінити світ на краще, зрозуміти його й допомогти навколишнім.  Підготовлено добірку книг про тих, хто жертвував власним життям заради інших.
   «Ковчег Шиндлера» Томаса Кеннелі.  Наймогутніша історія про взаємодопомогу під час Другої світової війни. Оскар Шиндлер – реальна людина, німецький підприємець, котрий, ризикуючи собою, врятував близько 1200 євреїв від руйнівної машини Голокосту. Історія Шиндлера – влучний приклад того, що добро трапляється навіть серед нелюдської жорстокості. «Ковчег Шиндлера» написав Томас Кенеллі – австралійський прозаїк та драматург. Письменник видав декілька історичних романів, у яких намагався викрити дві соціальні проблеми – расизм та жорстокість. Дехто вважає мову цього твору дещо сухою й нецікавою, але за допомогою такого прийому автор намагається занурити  у сувору атмосферу війни, дати змогу визначитися з власним ставленням до подій, які він описує. Книга отримала премію Букера у 1993 році. Й цього ж року режисер Стівен Спілберг вирішив екранізувати її. Фільм виявився дуже потужним..
   «Вбити пересмішника» Гарпер Лі.  Історія життя письменниці Гарпер Лі свідчить: за свою літературну кар’єру можна написати лише одну книгу, але вона повинна бути досконалою. Як казала сама Гарпер, ця книга – історія чистої та простої людини, але на цьому тлі авторка викриває серйозні соціальні проблеми. 30-ті роки ХХ століття в Америці були далекими від толерантності й позбавлення упереджень щодо кольору шкіри, тому афроамериканське населення майже не мало прав і свобод. У книзі змальована історія Тома Робінсона, якого звинувачують у насиллі проти дівчини. Чорношкірому хлопцю не доводиться чекати на допомогу, але його долею переймається Аттікус Фінч, якому все ж вдається виправдати Тома. Також особливою цю книгу робить те, що за подіями спостерігає дитина. Читач бачить, як маленька донька Аттікуса сприймає цей світ та розчаровується в ньому, дорослішаючи в таких умовах.
   «Вбити пересмішника» – книга не про Аттікуса чи його доньку. Взявши до рук цей твір, вам доведеться зустрітися ще з одним персонажем, який не є героєм та навіть не визнаний повноцінним членом суспільства, але не дивлячись на це, залишає в своєму серці місце для доброти, справедливості й подвигу. 
   «Останній Листок» О’Генрі.  Необов’язково штурмувати величезні томи творів зарубіжної та вітчизняної класики, щоб віднайти там важливі життєві уроки або вічні істини. Замість цього, варто звернутися до визнаного майстра новели – О’Генрі. «Останній листок» – це історія прекрасної й у той самий час руйнівної сили допомоги, бо іноді, рятуючи життя, ми можемо втратити своє. Молода художниця Джонсі занедужує. Час іде, а самопочуття не покращується. Зневірившись, дівчина вирішує, що вона розпрощається з життям, коли впаде останній листок із плюща, що росте за вікном її кімнати. Дівчина чекає, й із часом на рослині залишається тільки один листок, який наполегливо тримається на гілці. Це змушує Джонсі повірити в свої сили, й дівчина швидко видужує, але у той же час дізнається, що старий художник Берман, який жив по сусідству, помер у лікарні. Митець знав про обіцянку молодої художниці, тому він у холодну ніч нитками прив’язав намальований листочок до гілки плюща. Саме ця  нічна «прогулянка» й підірвала його здоров’я.
Берман усе життя мріяв про створення шедевра, і, здається, це йому вдалося. Останній листок плюща ніколи не покажуть у галереї, але саме він врятував життя людини, що зробило його ціннішим за будь-який малюнок.
«Чучело» Володимира Желєзнікова.  Українські глядачі знають цю історію з однойменного радянського фільму. Доброзичлива дівчина Оленка, на прізвисько Чучело, допомогла своєму класові подорослішати та зрозуміти, що цей світ не чорно-білий, а в житті немає місця категоричності, з якою живуть її однокласники. Історія Олени – це книга про людину, яка уособлює в собі задатки ідеальної людини – допомагати іншим, боротися за справедливість, бути сильною до кінця.
Цей твір буде особливо корисним для молодого покоління, бо нам є чому повчитися в головної героїні, наприклад, тому, що не завжди у відповідь  на добрі вчинки та наші благородні наміри ми отримуємо вдячність і розуміння, й іноді за гарні наміри доводиться платити. .
«Зелена миля» Стівена Кінга. Історія, як і попередні чотири, застерігає: добро йде поряд із лихом. Головний герой твору Джон Коффі – носій незвичайного дару зцілення. Його намагання допомогти й привели його до камери смертників. Але в читача складається враження, що все мало бути саме так. Джон Коффі готовий допомогти будь-кому: від маленького мишеняти до жінки, хворої на рак, незважаючи на те, що зцілення змушує його пережити людський біль на собі. Для нас цей герой має стати навіть не прикладом, а символом людяності, недосяжним ідеалом, про який треба пам’ятати.   Звісно, це далеко не повний перелік книг, присвячених людяності.
   В даних  книгах представлено на прикладах літературних героїв  різні ситуації щодо проявлення  толерантності, адже вона пов’язана з певними установками особистості, системою ціннісного ставлення до світу, інших людей та самого себе. Принципово важливим є усвідомлення необхідності навчитися жити у світовій спільноті, керуючись принципами  толерантної поведінки, виховувати чуйність, людяність, терпимість і небайдужість.
   Декаду з професії «Оператор комп’ютерного набору, секретар керівника (підприємства, організації, установи) офісний службовець, (бухгалтерія)»  проведено  з 16.11.21р. по 18.11.21р. для гр. 10-ОС-18 (майстер виробничого навчання  Богдан Л.Я.). Бібліотекарем підготовлено онлайн інформаційну замальовку «Робота IT:Перші кроки до популярної професії», «Офісний службовець».


    Напередодні Дня захисників і захисниць України, який щорічно відзначається 14 жовтня в день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва з учнями I курсу  проведена виховна година «Захисники рідної землі», де йшлося  про героїчну історію українського народу, боротьбу його захисників та захисниць за становлення державності в Україні.


    Бібліотека – справжня скарбниця знань, багатство держави,  культурна спадщина всієї світової цивілізації. Головним джерелом інформації в ХХІ столітті є книга і комп’ютер. Для здобувачів освіти  30 вересня у Всеукраїнський день бібліотек проведено  бібліотечний урок «Скарбниця мудрості».  Шанувальники книги  взяли участь в Інтернет - мандрівці «20 бібліотек світу», інформаційному сафарі «З історії мініатюрної книги», кіномайданчику  «Книга на екрані» та ознайомились з книжковою інсталяцією  «Книга + комп’ютер».


     Пам'ять про трагедію Бабиного Яру  є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто  80 років тому пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.
    29-го вересня заклад долучився до відзначення  80- х роковин трагедії Бабиного Яру. Для учнівської молоді викладачем  Смішко О.В. та бібліотекарем Гавриш Н.В.   проведено  урок пам`яті «80 років  пам`яті: забуттю не підлягає». Було організовано перегляд документального фільму «Бабин Яр:Нові документи /Пишемо історію». В бібліотеці      оформлено  викладку літератури «Бабин Яр. Долі і пам'ять».    Учнями 1 курсу було написано есе на тему «Пам`ятаймо про минуле заради майбутнього».


    Викладачем  Смішко О.В. та бібліотекарем Гавриш Н.В. до Дня партизанської слави проведено  історико - бібліографічний урок  «Герої тривожних світанків». Це  данина нашої  поваги  до подвигу партизанів і підпільників в суворий воєнний час Другої світової війни, пам'ять про всіх, хто боровся з фашистськими окупантами  в глибокому тилу ворога за визволення України від фашистської окупації.


   Цього року, виповнюється 165-річниця від дня народження генія української нації Івана Франка. Видатного письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча.  В бібліотеці для молоді проведено інтернет- подорож «Творча спадщина І.Франка».   Іван  Франко-автор творів, написаних українською, російською, польською, чеською, німецькою мовами. Серед його творчого доробку – художні твори, історичні, етнографічні, літературознавчі, філософські, історичні праці. Окремі поезії покладено на музику, деякі прозові твори екранізовано й інсценізовано.


      Кожного року, 1 вересня, ми відзначаємо День знань. Це початок нового навчального року для мільйонів юнаків та дівчат, які сповнені сил і енергії  оволодівати знаннями і здобувати нові  професії,  адже вже  їх чекають навчальні аудиторії, захоплююче студентське життя, нові друзі. В бібліотеці проведено бібліотечний урок  «Бібліотека - безмежне джерело знань». На якому  здобувачі освіти дізнались про «Історію створення профтехосвіти», «Історію створення  ПТУ №74». Для продуктивної самостійної роботи з різноманітними джерелами інформації наведено приклади з  фотопрезентації «На хвилях бібліотечного життя». 2021 рік знаменний  для кожного громадянина нашої країни -30 років Незалежності України. Молодь переглянула презентацію «Моя  Незалежність», познайомилась з оглядом літератури «Моя земля - це незалежна Україна». 
 Упродовж  навчального року  бібліотека ПТУ №74 запрошує на пізнавальні бібліотечні заходи.


Життя обірване війною

До увіковічнення пам'яті захисників України в бібліотеці оформлено книжкову інсталяцію "Життя обірване війною". 


24 серпня –30 річниця  Незалежності України, наше національне свято.

«Моя земля – це Незалежна Україна»

огляд літератури

 Ми живемо в Україні і усім серцем любимо її. Хочемо, щоб вона стала процвітаючою, сильною, завжди була вільною і незалежною, бо всі ми громадяни нашої Вітчизни, патріоти, люблячі сини й доньки України.     Бурхливі події, що відбуваються впродовж останніх років на сході, перегорнули наш світогляд та змінили відношення цілого світу до України. Тридцятий рік  Незалежності України - особливий, наповнений тривогою, відчуттям болю, і одночасно - відповідальністю та гордістю за рідну країну. Як важливо зараз для кожного українця знати історію країни. Молодь України, ровесники Незалежності України, озброєні сучасними знаннями, прагненням до змін на краще, творять своє майбутнє, крок за кроком просуваючись до мрії. Ми наслідуємо та пишаємося видатними діячами та талановитими особистостями, що створили Україну. Пізнати та зрозуміти це найкраще допомагає книга.

Пропоную Вам поринути у світ української історії, подій минулого та видатних особистостей, що надихають та надають сили створювати справжню НЕЗАЛЕЖНУ УКРАЇНУ!

Палій О. «Історія України». У посібнику викладено історію України від давнини до наших днів. Вичерпно подано всі найважливіші події української історії. Широко цитуються історичні документи. Це дасть змогу користувачеві самому оцінювати історію, не покладаючись на інтерпретації. Посібник стане в пригоді усім, хто цікавиться  вітчизняною історією.

Палій О. «25 перемог України». Книга популярно викладає історичні події, пов’язані з Україною, що справили найбільший вплив на світову, європейську та українську історію. Перелічені в книзі факти визнані й підтверджені. Книга стане в пригоді військовослужбовцям, усім захисникам Батьківщини, студентам, викладачам, учням, та всім, хто цікавиться вітчизняною історією.

Яневський Д. «Проект Україна». У новій книжці телеведучого, журналіста, доктора історичних наук Данила Яневського розповідається про те, що відбувалося на землі, яка зараз називається Україною, починаючи із середини X століття до об’єднання 1386 року Королівства Польського та Великого князівства Литовського (до складу якого входила сучасна Правобережна Україна), а потім – до ліквідації полкової системи Гетьманщини та утворення 1781 року Київського намісництва, яке охоплювало всю територію сучасної України від Дніпра до Збруча. У книжці автор висловлює свій власний погляд на історію і підкреслює, що історія Русі/України – це складова історії країн Центральної та Східної Європи.

Журавльов Д.В. «100 ключових подій української історії». У книзі в цікавій формі подано інформацію про ключові події IX – XX ст., що вплинули на життя України та українців у багатьох аспектах: політичному, соціальному, культурному. Детально розглянуто як передумови й причини кожної події, так і її перебіг та наслідки для сучасного нашої країни.

В’ятрович В. «Україна. Історія з грифом «Секретно». Ця книга – зустріч з минулим. Тут – 61 історія, 74 роки і набагато більше людей та ситуацій, котрі дивляться на користувача зі світлин та архівних документів. Разом вони складають образ українського XX століття – часу, коли світ по-справжньому відкрив для себе Україну та українців, століття, коли творилося обличчя України. Свого часу життя кожного з героїв опинилося під грифом «Секретно» стараннями нездоланної спецслужби. Описані в сухих звітах і відтворені істориком спецоперації, смертоносні ходи, інформаційні війни та складні партії на кількох гравців – спроба знайти відповідь на питання: що творить нашу долю – воля людини чи обставини?

Файзулін Я. Гінда В. «Україна. У вогні минулого століття: постаті, факти, версії». Книга містить тексти, що упродовж кількох років виходили в рубриці «Історія» популярного українського журналу «Країна» та в «Газеті по-українськи». Її поява стала результатом плідної співпраці істориків Я.Файзуліна та В. Гінди з редакторами Б.Завітієм і Д.Мандзюком. Автори за допомогою яскравих, «живих» текстів розповідають користувачеві історію становлення Української державності та боротьби українського народу за свободу та незалежність. Вони створюють цікавий калейдоскоп цих суперечливих і складних часів, висвітлюючи з несподіваного боку, здавалося б, відомі події.

Брати Капранови «Мальована історія Незалежності України». Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий та зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить користувачам легко зорієнтуватись у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування. Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями.

Збірка творів сучасних українських письменників  «Україна – Європа». Упорядкування О.В.Красовицького. Письменники, твори яких увійшли до антології, визначають обличчя нашої літератури. І це обличчя повернуто до Європи. В оповіданнях та уривках з іще не виданих романів – тема європейського минулого та майбутнього України. Тут же і трагічна сучасність – в антології є складні міжнаціональні стосунки та території нашої держави, і тема Майдану, і навіть збитий Боїнг.

Кокотюха А. «Справа отамана Зеленого. Українські хроніки 1919 року»

 Україна стала полем битви між різними владами – «червоними», «білими», «зеленими»... Артем Шеремет – звичайний київський лікар, людина аж ніяк не войовнича. Але буремні події божевільного часу змушують його, так чи інакше, взяти в них участь – трагічні обставини приводять його до армії отамана Зеленого. Запекла боротьба, смертельна небезпека, зрада та надія, кохання і втрата – не омине ніщо...

 

 


    Ми живемо у незалежній країні, ім’я якій Україна. Всі ці роки - то роки нашого єднання, осмислення своєї історії. 25 років тому, наша країна отримала свій найважливіший і головний документ - Конституцію України. Найвищий закон утверджує багатовікове прагнення українського народу до незалежності і власної держави. Прийняття Конституції України є закономірною і важливою віхою в історичному розвитку України. 


    Поряд із державним святом  ми відзначаємо день молоді.  Заклад вірить в талановиту і працелюбну українську молодь, яка матиме гідне життя і світлу доллю. Адже молодість - це  прекрасна пора, коли відкриті  тисячі доріг, весь світ як на долоні і будь яка справа до снаги.


    День Незалежності України - найголовніше свято держави. У 2021 році цей день є особливо знаковим,  адже відзначаємо  30-у річницю Незалежності України. З метою  формування національної свідомості у молодого покоління, розуміння про єдність історії та сьогодення України, виховання патріотичних почуттів, любові до рідної землі, оформлено книжкову виставку «Незламна Україна», проведено огляд літератури «Моя земля - це Незалежна Україна». Здобувачі освіти ознайомилися з легендарною історією рідної Батьківщини, її мальовничими краєвидами, видатними українцями.   Молодь запросили до  діалогу на тему: «Незалежність України: вчора і сьогодні», де були обговорені головні історичні події за 30 років Незалежної України. Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих, які виборювали та виборюють незалежність і цілісність України хвилиною мовчання. Підготовлено  відеоролик  «Моя Незалежність». Щоранку Прапор Незалежної  України піднімається  на майданчику біля головного корпусу навчального закладу.     1 червня – Міжнародний День захисту дітей.      У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято - День захисту дітей. Діти - наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє.  Щороку заклад долучається до даного свята, адже піклування про підростаюче покоління, його майбутнє - головний обов’язок батьків, суспільства та держави.
    Бажаємо нашим здобувачам освіти міцного здоров’я, добра, радості, щасливого дитинства та сяючих посмішок!


    День вишиванки - це всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, збереження українських цінностей та їх популяризації серед молоді та населення держави. Загалом це свято, коли українці в будній день одягають вишиванку на роботу, училище,  університет, школу чи садочок. Бібліотека веде активну роботу з висвітлення питань з історії вишиванки. Оформлено викладку літератури «Вишиванка - український оберіг». Ознайомлено здобувачів освіти не тільки  з виданнями про історію українського вбрання, але наведено приклади використання української вишивки для оздоблення сучасного одягу, адже в давнину люди вірили, що вишиванки наділяють людину силою рідної землі,  знаки і візерунки, вишиті на них, мають глибоке значення. Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси, а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне – показати всьому світу, що є така країна - Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.


    В навчальному закладі до дня  пам`яті українців, що рятували євреїв у Другій світовій війні проведено інформаційне повідомлення «Голокост. Українці рятівники».
    У травні на загальнодержавному рівні відзначаються  три пам’ятні дні. 14 травня цього року вперше відзначатиметься  як День пам’яті українців, що  рятували євреїв під час Другої світової війни. Цей пам’ятний день встановлено постановою Верховної Ради від 02.02.2021. 16 травня в Україні - День пам’яті жертв політичних репресій. Він відзначається щорічно у третю неділю травня згідно з Указом Президента України від 21.05.2007. 18 травня ми згадуємо жертв геноциду кримськотатарського народу. Цей день пам’яті встановлений Указом Президента України від 16.05.2014 і постановою Верховної Ради України від 12.11.2015.Здобувачам освіти наведено приклади українців, які, ризикуючи своїм життям та життям рідних, допомагали євреям уникнути терору нацистів у роки Другої світової війни.  Учнівська молодь переглянула фільм - спогади Василя Назаренка «Як українці рятували євреїв: спогади Праведника народів світу» та перейнялася долею і стражданнями єврейського народу в період Голокосту. 


    Чорнобильська трагедія... Сьогодні це вже історія України. У ці дні ми вшановуємо людей, які ризикуючи життям і здоров’ям, виконали свій святий обов’язок, рятуючи від біди не одне покоління. До 35-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС проведено годину пам'яті «Чорнобиль.... Трагедія... Пам'ять...», Здобувачам освіти  надано інформацію про трагічні події 26 квітня 1986 року, які відбулися в Чорнобилі. Учасники заходу  переглянули  документальний фільм «Чорнобиль. Точка часу». Бібліотекар познайомила присутніх з тематичною виставкою «Під знаком Чорнобиля» та порекомендувала прочитати художні твори Л.Костенко, Є.Гуцала, І.Драча  про події 1986  року.


    До дня народження Т.Г.Шевченка у закладі  проведена виховна година «Тарас Шевченко - світова наша слава”. Цей захід сприяв вшанування пам’яті видатного поета і художника, патріота України, гідного сина українського народу  Т.Г.Шевченка. Здобувачі освіти переглянули уривки з фільму про дитинство поета, читали вірші. Є в українській літературі імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя. Таким ім’ям стало ім’я Т. Г. Шевченка, чия поезія от уже понад сто років викликає в людях почуття гордості і захоплення красою країни, любові до свого народу і народною мудрістю.


      Для здобувачів освіти в закладі проведено виховну годину «Обернуся в легенду» та радіогазету «Мій шлях» до150 річчя від дня народження  Л.Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки).  Кожному з нас добре відоме ім’я поетеси, якій судилося стати в один ряд зі світочами українського народу Тарасом Шевченком та Іваном Франком. Люди, як зорі, полишають свій слід у свідомості майбутніх поколінь, особливо люди талановиті. Творчість поетеси давно вийшла з українських берегів. ЇЇ лірика, поеми, п’єси, перекладені на десятки мов народів світу. Нині твори поетеси читають на різних континентах, видаються мовами багатьох народів світу.  За життя Леся Українка була відома не лише в Україні. Її добре знали у Грузії, Росії, Болгарії, Польщі, Чехії, Австрії, Німеччині.  Молодь зачитувала вірші Л.Українки, адже її лірика, поеми, п’єси, лишають  особливий слід  для сучасного покоління.


     До 130-ої річниці від дня народження поета, громадського діяча Павла Тичини бібліотекар запросила здобувачів освіти  до перегляду книжкової виставки «Чарівний сад поезії», на якій  зібрано найвідоміші твори: збірки «Сонячні кларнети», «Плуг», «О панно Інно…», «Арфами, арфами», «Не дивися так привітно», «Пам’яті тридцяти», «Чуття єдиної родини», «Замість сонетів і октав», «Вітер з України», «Сковорода». Павло Григорович Тичина належав до найосвіченіших  письменників, чия ерудиція охоплювала не лише літературу, а й інші види мистецтва. Він був неперевершеним перекладачем.  Павло Тичина найвідоміший український поет  ХХ століття, який подарував Україні соковиту яскраву поезію, просякнуту символізмом, музикою та світлом. Павло Тичина був неймовірно талановитим, оптимістичним, спрямованим в майбутнє


      В ПТУ №74 було проведено ряд  заходів щодо відзначення  Дня Соборності України та Дня пам`яті Героїв Крут. Викладачем історії Смішко О.В. та бібліотекарем Гавриш Н.В. було проведено позакласний захід до Дня Соборності України «Соборна. Вільна. Самостійна».
     В рамках  вшанування пам`яті Героїв Крут, в закладі  було проведено  виховні заходи національно-патріотичного спрямування.  Класним керівником Смішко О.В. разом з  бібліотекарем Гавриш Н.В. проведено виховну годину  «Бій під Крутами» для здобувачів освіти I курсу, на якій вони поринули у непросту історію власного народу. Студентська молодь 1918 року, завдяки своїй звитязі та сміливості, на  довгі роки  стала символом боротьби нашого народу за свободу  і незалежність.
    Здобувачі освіти  переглянули документальний фільм «Пам'ятай про Крути», художній фільм «Крути 1918», ознайомились з матеріалами  книжкової виставки «Крути: подвиг і трагедія.    В училищі проведено тематичний тиждень права, мета якого - підвищити рівень правової  обізнаності та  правової культури здобувачів освіти, а також поінформувати  щодо їхніх конституційних прав та обов’язків, можливостей їх реалізації та захисту. У рамках проведення тижня правових знань здобувачі освіти  I-III курсу взяли участь у онлайн-огляді фахових  юридичних видань та сайтів у бібліотеці, також здобувачів освіти зацікавила виставка пам`яток «Я маю право», під час якої  відбувся діалог у пошуках спільного бачення  з питань захисту прав людини.


    Ми  приєдналися до проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  з метою привернення уваги здобувачів освіти до проблеми насильства. В бібліотеці проведено виховну годину  «Торгівля людьми - грубе порушення прав людини» та перегляд фільму «Станція призначення-Життя». З здобувачами освіти обговорили  причини, форми та ознаки цього явища,  де кожен висловив свою думку щодо актуальності даної теми. Також поділилися своїми роздумами з приводу того, як не стати жертвою торгівців  людьми. Ці заходи допомогли підвищити  рівень поінформованості здобувачів освіти з даної теми.


    В закладі для здобувачів освіти   проведено виховну годину «Голодомор 1932-1933 р.р. Дзвони голодної смерті». Звертаючись до здобувачів освіти бібліотекар навела приклади документальних фактів та спогадів очевидців про трагічне минуле українського народу. Зачитані молоддю віршовані рядки про Голодомор, особливо монолог «Я ще живий» про 10-річного хлопчика, який вмирав від голоду та вірш «Біла молитва братика»  торкнулися душі кожного. Трагічні сторінки 1932-1933 років стали жорстоким злочином проти українського народу. Вшановуючи пам'ять вбитих голодом, запалили свічку пам'яті.


    Бібліотека училища отримала нові підручники та посібники. Разом з членами гуртка «Книжковий скарб» розпакували бандеролі та переглянули наповнення примірників.


    Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників. В бібліотеці  до цієї дати  проведено  урок мужності «Подвиг, що залишиться у віках». Здобувачам освіти запропоновано коротку історичну довідку про Другу світову війну та ознайомитися з тематичною виставкою «Україна в полум`ї війни», де представлено книги  О.Довженка,О.Гончара, Г.Тютюнника, Л.Первомайського, про мільйони українців, які стояли до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися живим.


    В училищі з 12.10 по 16.10.20 р.  пройшов тиждень історії України. Для здобувачів освіти в бібліотеці проведено урок мужності «Я-син своєї землі» про учасників бойових дій на сході України, а саме загиблого земляка Карася Р.В., який присвятив  своє життя  служінню українському народу на сході України. Молоді запропонувала книги даної тематики.
    Гарну книгу часто читаємо багато разів і кожен раз знаходимо в ній щось нове  і цікаве. Саме про такі книги і велася розмова за круглим  столом «Які книги ми читаємо з історії України» та «Літературні дати 2020». Книги допомагають здобувачам освіти краще запам’ятати основні дати, події та постаті з історії України. Незважаючи на певну стереотипність у зображенні історичних подій та  наслідування традицій історичної прози для здобувачів освіти, книги цікаві й читабельні.


ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

     Інформаційне п

ІНШІ САЙТИ
facebook професійно-технічного училища №74


Міністерство освіти і науки України

Веб-портал ПТО

Освітній портал «Педпреса»

МЕДІАТЕКА

Інститут ПТО НАПН України

Університет менеджменту освіти НАПН України

Департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації

Шевякино 
Copyright MyCorp © 2021